Łukasz Szydło “Strategiczne DDD – słabe strony” [DNA Conf 2020]

Czy to, o czym mówi Łukasz Szydło w swojej prezentacji, jest naprawdę słabymi stronami strategicznego DDD?

Moja opinia

Łukasz bardzo fajnie poprowadził tę prezentację. Dowiesz się z niej, co mogło pójść nie tak w procesie zdobywania przez ciebie wiedzy w zakresie domeny.

Z czym się nie zgadzam

Nie podoba mi się tytuł prezentacji. Łukasz tak naprawdę wymienia jako wadę DDD, dobór ludzi, od których zdobywamy wiedze. Prawda jest taka, że ten problem wynika z braku doświadczenia, osoby organizującej spotkanie, a nie z korowych koncepcji strategicznego DDD.

Nie zgadzam się też z traktowaniem wymagania od programisty udoskonalania swoich umiejętności miękkich, jako wadę strategicznego DDD. To prawda, że są one wymagane. Jednak mówienie o tym jako o wadzie to tak jakby powiedzieć, że wadą pisania jest to, że wymaga ono znajomości ortografii. Moim zdaniem każdy, kto chce się rozwijać w DDD, musi brać pod uwagę doskonalenie swojego warsztatu nie tylko z zakresu wiedzy technicznej.

Podsumowując

Oprócz drobnych wad uważam prezentację za bardzo udaną. Osobom początkującym w nauce strategicznego DDD, może się bardzo przydać. Bardzo cenne są według mnie wymienione przez Łukasza książki, dzięki którym możesz rozszerzyć swoją wiedzę związaną z umiejętnościami miękkimi.

Według Ciebie, można traktować wymaganie umiejętności miękkich jako wadę DDD? Jak myślisz?

0 0 głosuj
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Masz jakieś przemyślenia napisz :)x
()
x