Top książek o Domain-Driven Design

Domain Driven Design to świetna metodyka projektowania systemów informatycznych. Pamiętam swoje trudne początki nauki, dlatego chcę Ci doradzić świetne książki. Potraktuj je jako obowiązkową lekturę.

I

Na pierwszy ogień idzie prekursor DDD, czyli Eric Evans ze swoją legendarną książką:

Domain-Driven Design : Tackling Complexity in the Heart of Software

Polskie wydanie:

Domain Driven-Design. Zapanuj nad złożonym systemem informatycznym

Jestem pod wrażeniem książki Erica, jest ona po prostu niesamowita. Już od kilku lat, czytam ją raz w roku i za każdym razem odkrywam w niej coś nowego. Koniecznie zacznij od niej swoją przygodę z DDD.

II

Vaughn Vernon w swojej książce: Implementing Domain Driven-Design, na konkretnym przykładzie systemu tłumaczy zawiłości  DDD. Po tej lekturze możesz się spodziewać przede wszystkim, ugruntowania zdobytej już wiedzy. Zdobędziesz odpowiedzi na pytania, które na pewno pojawiły się w Twojej głowie po przeczytaniu książki Evansa, która nacisk kładzie na teorię.

Polskie wydanie:

DDD dla architektów oprogramowania

Tytuł tej książki w naszym ojczystym języku jest trochę mylący, ponieważ ta pozycja nie jest przeznaczona tylko dla architektów oprogramowania, ale dla wszystkich zainteresowanych Domain Driven-Design.

W internecie możesz napotkać Domain Driven-Design Distilled, to skrócona wersja Implementing Domain-Driven Design.

Moim zdaniem szkoda, Twojego cennego czasu na Domain Driven-Design Distilled, skup się na przeczytaniu “pełnej wersji”.

III

Na sam koniec zostawiłem świetną książkę Patterns, Principles, and Practices of Domain Driven-Design, autorzy: Nick Tune, Scott Millett.

Połączenie teorii z praktyką na najwyższym poziomie. Niestety nie ma Polskiego wydania, ale niech Cię to nie zniechęca. Koniecznie przeczytaj! Wyciągniesz z tej książki naprawdę dużo cennych informacji na temat implementacji.

Uwaga

Wymienione przeze mnie książki uzupełniają się nawzajem, dlatego koniecznie przeczytaj je wszystkie i to najlepiej kilka razy.

Tłumaczenie czy oryginał?

Zawsze lepiej czytać w oryginale, jak masz taką możliwość, to bez wahania się na nią decyduj.

0 0 głosuj
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Masz jakieś przemyślenia napisz :)x
()
x